PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8175}

Noce Harlemu

Harlem Nights
6,2 1 131
ocen
6,2 10 1 1131
Noce Harlemu
powrót do forum filmu Noce Harlemu

NOCE HARLEMU to film megagwiazdy - Eddiego Murphy. Zagrał tu jedną z głównych ról, napisał scenariusz, wyprdoukował film i wyreżyserował.. mimo to, nie jest to najbardzej interesująca pozycja z bogatej filmografii tego aktora. Jako komedia film rzadko śmieszy, jako kryminał brakuje mu nieco wiarygodności. Ta komedia ma fatalne dialogi. Czemu? takiego steku bluzgów dawno w kinie nie słyszałem - chyba,że w PSY 2 Pasikowskiego.A aktorstwo - wypada różnie. Murphy zagrał bardzo słabo, nawet nie jest śmieszny - szczerzy się tylko do kamery. Legendarny Richard Pryor wypadł też dużo poniżej swoich możliwości.Nieźle gra Danny Aiello wcielając się w rolę skorumpowanego policyjnego detektywa. W pamięć zapada też przebojowa i pełna życia Della Reese. Niewątpliwym plusem jest jazzująca muzyka autorstwa samego Herbie Hancocka. Wspaniale tez prezentują się w tym filmie kostiumy i Harlem z lat 30-ych. NOCE HARLEMU zcasem bywają śmieszne, ale niestety tylko "czasem". Murphy napisał niezbyt dopracowany scenariusz i "poprowadził kilka scen bez komediowego wyczucia". Po obejrzeniu NOCY odczuwam ogromny niedosyt. Nie polecam, ale też nie odradzam. To kino dla miłośników Eddiego Murphy i richarda Pryora... reszta może sobie ten seans darować.

ocenił(a) film na 6

Zgoda w calej rozciaglosci, ciekawa proba Eddiego ale srednio sie to udalo, ja obejrzalem ze wzgledu na Pryora ale niestety nie zachwycil mnie, malo co wyszlo w tym filmie - fabula, humor, napiecie - wszystko prezentuje sie dosc ubogo, mialem wrazenie ze film moglby rowniez byc ostrzej zmontowany, duzo wleczacych sie scen, mimo wszystko oglada sie calkiem dobrze wiec rowniez dalem szostke.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones